הקפאת שומן

המסת שומן בקור

המסת שומן בקור שנקראת בשפה מקצועית קריוליפוליזיס (Cryolipolysis) היא שיטה חדשנית ומובילה בעולם ובישראל המתבססת על פגיעה ברקמת השומן ע״י הקפאה. הוכח מדעית לפני מספר שנים כי תאי השומן התת־עוריים רגישים במיוחד לקור מאשר כל רקמה אחרת בגוף וכאשר מקפיאים את תאי השומן הם נהרסים ומתפרקים מהגוף וזאת מבלי שהרקמות סביב תאי השומן (עור, נימים וורידים, שרירים וכדומה) מושפעים לרעה מהקור שמופעל בהליך.

המסת שומן בקור (שמעבירים קור בהדרגתיות לתאי השומן שנמצאים מתחת לעור (מבלי כאמור לפגוע ברקמות סמוכות).

הקור מבודד את תאי השומן, מקפיא אותם והורס את התאים לצמיתות.

השומן שמומס מופרש מהגוף דרך מערכת הלימפה (מערכת נימים וצינורות שמוליכה נוזלים ותאים מהרקמות לכלי הדם כאשר הפסולת מופרשת לבסוף דרך דרכי השתן) תוך פרק זמן של 3 חודשים ועד חצי שנה.
החל מהטיפול השני האזור שעבר הקפאה יראה מעוצב ומחוטב.

איך מתבצע טיפול המסת שומן בקור עם המכשיר ?

ידיות המכשיר יונקות את מצבורי השומן ומקררות את תאי השומן באמצעות גופי קירור לטמפרטורה של עד מינוס 10 מעלות צלזיוס, הטמפרטורה הנמוכה מכווצת את התאים, הופכת אותם לנוזל ולמעשה הורגת את תאי השומן ואלו לא יגדלו שוב לעולם (מספר תאי השומן בגוף מגיע למקסימום עד גיל 25 לערך, לאחר מכן התאים גדלים או קטנים אולם מספרם לא משתנה אלא רק ע״י הריסתם לצמיתות בהליך שכזה, ולכן, מספר תאי השומן בגוף יצטמצם (אין זה אומר אגב שלא תשמינו שכן תאי שומן אחרים שיש לכם בגוף עשויים להתרחב אם לא תשמרו על תזונה נכונה/

המסת שומן בקור שאלות ותשובות

הצרת היקפים בקור מתאימה לאנשים בריאים בדרך כלל שלא מצליחים להיפטר משומן סורר וטורדני באזורים כמו בטן, ירכיים, סנטר כפול, מותניים ואזור הגב. המסת שומן בקור ובכלל לא מתאימה לאנשים שמנים שרוצים לעשות שינוי קיצוני, אנשים שמנים צריכים לשנות את אורך החיים שלהם מקצה לקצה במקביל לטיפולים ו/או ניתוחים (ניתוח שאיבת שומן, קיצור קיבה וניתוחים בריאטריים). המסה בקור לא תתאים לאנשים שסובלים מבעיות בזרימת דם בגלל מחלת הסוכרת ובכלל, אנשים הסובלים מבעיות בקרישות הדם וגם לנשים בהריון או נשים מניקות המסת שומן בקור ללא ניתוח אינה מתאימה.

בטיפול אחד ניתן להסיר לא יותר מליטר עד ליטר וחצי של שומן (שזה המון) המקביל לניתוח שאיבת שומן קטנה. באופן עקרוני ההליך מצריך בין טיפול אחד לשלושה טיפולים בהפרשי זמן של מספר חודשים בין מפגש למפגש. ברוב המקרים תוכלו להרגיש בתוצאות לאחר כחודש מתום ההליך ולאחר כחודשיים נוספים תרגישו בשינוי לו יכלתם. בנוסף, תהליך סילוק תאי השומן מהגוף ממשיך עד שישה חודשים מתום הטיפול.

הטכניקה להמסת שומן בקור קיבלה כבר בשנת 2009 אישור מטעם ה-FDA האמריקני שידוע כמחמיר בעולם. לפני שאתם בוחרים במכון או רופא שמבצע טיפולים בקור, חשוב לבדוק לכל הפחות כי למכשיר יש מספר א.מ.ר (אישור משרד הבריאות בישראל) ובנוסף אישורים מטעם משרד הבריאות האירופי CE. אם אין אישור למכשיר תתרחקו מהמכון או מהמטפל כמו מאש!

לטיפול בהקפאה אין תופעות לוואי מיוחדות פרט לתחושת הקרירות שמורגשת במהלך הטיפול עצמו, ותחושת חום שמרגישים לאחריה. תופעות לוואי נוספות שנגרמות מההליך הן אדמומיות קלה ונפיחות שחולפת תוך פרק זמן קצר מאוד עד ימים בודדים/

אקנה

היכרות עם האקנה אקנה היא מחלת עור שכיחה שמשפיעה על אנשים מכל הגילאים והרקעים, וגורמת

להמשך קריאה»