טיפול באקנה

אקנה (Acne) היא מחלת עור שכיחה המאופיינת בפצעונים בשם קומדונים (המוכרים יותר בכינוי חצ’קונים). הנגעים יכולים להיות דלקתיים ולא דלקתיים, אדומים או בעלי ראש שחור (המוכרים בכינוי “שחורים”) או ראש לבן. פצעונים אלו עלולים להופיע על עור הפנים, החזה והגב, וזאת בחומרות משתנות בין חולה לחולה.

טיפול באקנה

מומלץ להתייעץ עם רופא/ת עור לגבי טיפול רפואי לאקנה שיביא לשיפור במצב. עם זאת, לא כולם מעוניינים לקבל טיפול תרופתי, אם בשל תופעות לוואי אפשריות ואם בשל סיבות אחרות. בין אם נעזרים בטיפול תרופתי ובין אם לא, ניתן להביא לשיפור המצב באמצעות טיפולים אסתטיים ייעודיים שמבוצעים על ידי רופאה או קוסמטיקאית, כתלות בסוג הטיפול. טיפולים אלו אינם מסבים פגיעה למערכות אחרות בגוף ולא משבשים את אורחות החיים. טיפולי האקנה השונים המוצעים ב-TreatMed Clinics מותאמים לכל מטופל ומטופלת באופן אישי בהתאם לתסמינים ולחומרתם וכן בהתאם לנתונים האישיים שמייחדים את המטופל/ת. צוות הקליניקה ייתן ייעוץ ויתאים טיפול בודד או תכנית טיפולים בהתאם לצרכי המטופל/ת, יסייע בשינוי אורחות חיים במקרה הצורך ויעזור למטופל/ת להגיע לתוצאה מיטבית ומספקת. בנוסף לטיפולים בשיטות השונות, ניתן להתאים למטופל/ת תכשירים קוסמטיים שיסייעו לנקבוביות העור לשימוש עצמי.

מניעת אקנה

הקפדה על מספר כללים תוכל לסייע במניעת תסמיני אקנה:

  • ניקיון יומיומי של עור הפנים, הצוואר והחזה
  • שימוש בתכשירים קוסמטיים ללא חומרי בישום וצבע מהווים בסיס מניעתי
  • החלפה תדירה של מצעים ומגבות והקפדה על שימוש במגבת פנים אישית בנפרד ממגבת הגוף
  • הקפדה על תזונה מאוזנת ובריאה
  • במקרה שהופיעו פצעונים, על מנת למנוע החמרה יש להימנע מלטפל בהם באופן עצמאי. רבים מהסובלים מאקנה מחטטים בעור הפנים ו”מפוצצים” את הפצעונים, באופן אשר גורם נזק ומסב פגיעה נוספת לעור ועלול להוביל לזיהומים, לצלקות פוסט אקנה ולטראומות מקומיות לעור.

 

פצעי בגרות שמופיעים אצל מתבגרים ומבוגרים כאחד

אקנה שכיחה למדי בקרב מתבגרים, וזכתה בעברית לשם “פצעי בגרות”. אך למרות השם המתעתע, אקנה קיימת גם בקרב מבוגרים ומסבה אי נוחות גם לאוכלוסייה זו. הסובלים מאקנה עשויים לראות במחלה ובתסמיניה כמשמעותיים מאוד עבורם, ולבקש למצוא פתרון – בין אם לאקנה ובין אם לצלקות שהיא מותירה.

טיפול פוסט אקנה

לעתים מחלת האקנה מותירה חותם בדמות צלקות (המוכרות בשם “חטטים”) או כתמי פיגמנטציה באזורים שבהם היו פצעונים ונגעים בעבר. צלקות וכתמים אלו עשויים להפריע מבחינה אסתטית ולפגוע בדימוי העצמי. כיום ישנן מגוון שיטות טיפול שיכולות להביא לשיפור משמעותי הן בצלקות והן בכתמי הפיגמנטציה, ולסייע רבות לסובלים מפוסט אקנה. גם במקרה של פוסט אקנה ישנם מגוון של טיפולים, חלקם מבוצעים על ידי רופאה וחלקם על ידי קוסמטיקאית. טיפולי הפוסט-אקנה המוצעים ב-TreatMed Clinics מותאמים לכל מטופל ומטופלת באופן אישי לאחר ייעוץ בקליניקה.

אם ברצונך לקבל טיפול באקנה או טיפול בצלקות פוסט אקנה וכתמי פיגמנטציה, הצוות של TreatMed Clinics יעמוד לרשותך, יספק את המידע הנדרש וייעץ לך כדי להגיע לתוצאה מיטבית עבורך.

אקנה

היכרות עם האקנה אקנה היא מחלת עור שכיחה שמשפיעה על אנשים מכל הגילאים והרקעים, וגורמת

להמשך קריאה»