ייעוץ ואבחון אינטגרטיבי

מתי בפעם האחרונה ביקרת אצל רופא/ת המשפחה? כמה זמן ארך המפגש? האם רופא/ת המשפחה שלך מכיר/ה אותך לעומק, את מצבך הרפואי, את אורחות חייך, את הרגלי התזונה שלך? ברוב המקרים התשובות מצערות ומעידות על היעדר קשר אישי. הרפואה האינטגרטיבית מציעה לך חוויה טיפולית אחרת, אישית ומעמיקה שמטרתה לשמור על בריאותך ולהיטיב עמך.

הרפואה האינטגרטיבית משלבת רפואה קונבנציונלית עם רפואה משלימה, מתוך נקודת מבט הוליסטית שבוחנת את התמונה המלאה של חיי המטופל/ת – נתונים רפואיים, התנהלות בחיי היום-יום, הרגלי תזונה, פעילות גופנית, חשיפה לשמש, איכות השינה ואף איכות הקשרים האישיים שהמטופלים מטפחים.

זוהי גישה רפואית שמבקשת לאפשר לאנשים לתת לעצמם יותר – יותר מעקב, יותר אפשרויות, יותר תשומת לב. הרחבת שדה העיסוק מרפואה קונבנציונלית גרידא לאורחות חיים ורפואה משלימה מאפשרת לרופא/ה להתייחס לכל היבטי הבריאות של המטופלים והמטופלות. השיפור הבריאות והשיפור באיכות החיים מקיף יותר וכולל נדבכים מרובים יותר, והאפשרויות העומדות בפני הרופאה המטפלת מרובות יותר.

רופאת הבית שלנו, ד”ר כספי, דוגלת ברפואה אינטגרטיבית ובוחנת את כלל הנתונים הקליניים וההתנהגותיים של מטופליה, בין אם הם מגיעים אליה בשביל טיפול אסתטי ובין אם בשל בעיות בריאותיות. מטופלים מגיעים לייעוץ אינטגרטיבי בשל הרצון להיטיב עם גופם ובריאותם, לשפר את אורחות חייהם ולהבטיח שהם עושים את המיטב למען עצמם. אחרים מגיעים בשל צורך רפואי, למשל מטופלים שסובלים מתסמינים שמעיקים עליהם בעוד שהרפואה הקונבנציונלית גרידא לא מוצאת את מקור הבעיה. הטיפול האינטגרטיבי לא מהווה טיפול חלופי אלא טיפול משלים וכולל, טיפול אשר משלב הן שיטות קונבנציונליות והן ראייה רחבה של המטופל/ת ושל השיטות והאמצעים הקיימים כיום כדי להועיל למטופל/ת.

בדיחה רפואית מספרת על אדם שהגיע לרופא בשל כאבים ברגל שמאל. “אני מצטער מאוד,” הסביר הדוקטור, “אני רופא רגל ימין”. יתרונה של הרפואה האינטגרטיבית הוא ביכולת לעבוד עם העדשה, לקרב ולהרחיק, להתמקד בתסמין ספציפי ולהרחיב את נקודת המבט כך שתתקבל התמונה המלאה של מצב המטופל/ת ואפשרויות הטיפול. גישה זו מאפשרת לרופא/ה המטפל/ת לקבל את המטופלים באופן מקצועי ומכבד, תוך תשומת לב מרבית אליהם.

היחס האישי והבחינה של המטופל/ת כמכלול מאפשרים לנו להיטיב עם בריאותם ואורחות חייהם של המטופלים שלנו. בטריטמד קליניקס, ד”ר כספי מקדישה מזמנה כדי להעמיק ולהכיר את המטופלים על שלל פניהם וגווניהם, ולהציע פתרונות רפואיים מותאמים אישית על בסיס הבנה עמוקה של הצרכים שלהם. האבחון מתבצע באמצעות כמה אפיקים, בהם שיחה, בדיקה רפואית, סקירת הנתונים הרפואיים המתקבלים מבדיקות דם שיתבצעו לבקשת הרופאה ואף שימוש במכשור לבדיקת המטופל/ת בקליניקה. 

ייעוץ ואבחון אינטגרטיביים מבקשים להגיע לשורש הבעיה. המטרה היא לא רק לטפל בסימפטומים אלא לאתר את מקורם ולהבין מה הנסיבות והתנאים שגרמו ואיפשרו את הופעת הסימפטומים. רפואה אינטגרטיבית היא הדרך שלך להיטיב עם עצמך, בין אם בשל צורך ובין אם מתוך רצון להקדים רפואה למכה. 

 

אם ברצונך להגיע לייעוץ ואבחון אינטגרטיבי, הצוות של TreatMed Clinics יעמוד לרשותך, יספק את המידע הנדרש וייעץ לך כדי להיטיב עם בריאותך.

אקנה

היכרות עם האקנה אקנה היא מחלת עור שכיחה שמשפיעה על אנשים מכל הגילאים והרקעים, וגורמת

להמשך קריאה»