עירוי חומצות אמינו

טיפול בעירוי – IV Therapy

טיפול בעירוי נוזלים (אינפוזיה) היא דרך לספק ויטמינים, מיקרו נוטריינטים, וחומצות אמינו לגוף באמצעות עירוי תוך ורידי (intravenous, ומכאן ראשי התיבות IV). טיפולי העירוי זכו לפופולריות שהולכת וגוברת בשנים האחרונות, כדרך עבור אנשים לקחת אחריות על הבריאות שלהם. יש שפונים לקבלת עירוי בשביל לטפל בבעיה גופנית ויש שעושים זאת כצעד משלים לתזונה. קבלת עירוי נוזלים רלוונטית לרבים ויכולה לשפר את תפקוד הגוף והתמודדותו עם מגוון מצבים וכן להועיל לו בשגרה.

חומצות אמינו

חומצות אמינו (או חומצות אמיניות, Amino Acids) הן אבני הבניין של החלבונים. חומצות אלו הן תרכובות אורגניות, קבוצות של מולקולות. את חלקן הגוף מייצר ואת חלקן אנו מקבלים מהמזון שאנו צורכים. תשע החומצות אשר גוף האדם לא יכול לסנתז נקראות חומצות אמינו חיוניות, אך ניתן להשיגן דרך פירוק חלבונים שמגיעים לגוף דרך תזונה מאוזנת. 

אנשים בריאים שמקפידים על תזונה עשירה ומיטיבה יכולים לקבל מהמזון שהם צורכים את חומצות האמינו החיוניות להן זקוק גופם. אך, למרבה הצער, לא קל להקפיד על תזונה שכזו, וכן לספק לגוף את התנאים האידיאליים לספיגה ופירוק חומצות האמינו מהמזון. בשל כך, ישנם אנשים שגופם לא מקבל כמות מספקת של חומצות אמינו, אנשים שסובלים מחוסר ספיגה או מעיכול לקוי ולכן לא מצליחים לפרק את החלבונים כנדרש. כמו כן, ישנם אנשים הסובלים ממחלות מעיים שפוגעות בתהליכי הפירוק והספיגה. 

מחסור בחומצות אמינו יכול לפגוע בתפקוד הפיזי והקוגנטיבי. בין התסמינים שיכולים להופיע אצל הסובלים ממחסור נמנים עייפות, בעיות חיסוניות, ירידה בביצועים פיזיים ועוד. 

 

טיפול תוך ורידי באמצעות עירוי חומצות אמינו

טיפול במחסור חומצות אמינו באמצעות עירוי הוא טיפול משלים עבור אנשים בריאים, כטיפול מניעתי שמקדים רפואה למכה, כטיפול לאנשים אשר יש להם חוסרים בשל תזונה לקויה או בעיות ספיגה, וכן כטיפול נקודתי במגוון תופעות אשר העירוי יכול להקל עליהן. במסגרת הטיפול חומצות האמינו מוזרמות באופן ישיר ומהיר למחזור הדם דרך העירוי. התהליך מספק לגוף את חומצות האמינו באופן מיידי.

למי הטיפול מיועד

עבור האדם המודרני אשר מנהל “אורח חיים ישבני” למדי, צורך מזון מהיר, מעובד ומתועש ולא מספיק מודע לשילובים הנחוצים לקבלת חלבון מלא אשר יוכל להתפרק לחומצות האמינו החיוניות – נטילת תוספים היא דרך להיטיב עם גופו ובריאותו. עירוי היא דרך נוחה יותר לעשות זאת, שכן העירוי משחרר את האדם מנטילת כדורים מדי יום ומהאחריות לכך. נוסף על כך, זו דרך אפקטיבית יותר – באמצעות העירוי חומצות האמינו נספגות באופן ישיר ומהיר במחזור הדם. אם כך, היתרונות של טיפול בעירוי הם ישירות, מיידיות, ספיגה גבוהה, יעילות ואפקטיביות. 

אופן הטיפול

במסגרת הטיפול הנוזלים ובהם חומצות האמינו מוזרמים ישירות לגוף המטופל/ת באינפוזיה דרך הווריד. משך הטיפול בין 30 דקות לשעה, כתלות בצורך. מינון, תדירות והרכב החומרים בעירוי ייקבעו על ידי הרופא/ה בקליניקה לאחר ייעוץ ובחינת הנתונים הרפואיים וההתנהגותיים של המטופל/ת.

יש לדעת שעירוי חד פעמי מהווה פתרון זמני ונקודתי. בשביל תועלת קבועה על המטופל/ת לקבל עירוי כדרך קבע, בתדירות משתנה כתלות בצורך של המטופל/ת, במצב הרפואי ובנתונים הספציפיים לכל מטופל/ת.

אם ברצונך לקבל עירוי ויטמינים/חומצות אמינו, הצוות של TreatMed Clinics יעמוד לרשותך, יספק את המידע הנדרש וייעץ לך כדי להיטיב עם בריאותך.

אקנה

היכרות עם האקנה אקנה היא מחלת עור שכיחה שמשפיעה על אנשים מכל הגילאים והרקעים, וגורמת

להמשך קריאה»